Elegant - Style: s korálky si ráda hraji, bývám s nimi jako v ráji

Vloženo: 10. 11. 2012 07:00
Rozhovor nám tentokrát poskytla velmi sympatická dáma, která na DoGala.cz nabízí výrobky pod značkou Elegant – style. V nabídce jejího obchodu jsou desítky krásných výrobků. Řekněte nám něco málo o Vás, co kromě tvoření děláte? Moji drazí, jmenuji se Ludmila, jelikož o sobě strašně nerada mluvím, nevím co mě napadlo přikývnout na tento dotaz, asi, abych nebyla za hloupou, že to nedokážu. Tak fakt jenom malinko. Dříve jsem hodně šila, strašně ráda jsem navštěvovala různé obchůdky s látkami a galanterie. To byl můj relax a veliká fantazie, co by z čeho mohlo být. Mám ráda staré věci a moc ráda si prohlížím obrazy, tak to je pro mne bombónek. Zjistila jsem, že je nyní tolik krásných látek, že mě to opět svádí k šití, i když jsem kdysi řekla dost. Tak uvidím.
Elegant - Style Elegant - Style
Můžete nám poodhalit, jak jste se vlastně dostala k vlastní tvorbě? Tak to bylo velmi jednoduché. Vnuk mě seznámil a naučil, jak se zachází s počítačem a já jsem narazila na korálky a zjistila, že se také dají koupit samostatně a různé komponenty atd... No, a moje záliba byla tady. Mám ráda korálky nevšední, výrazné, extravagantní, bez rozdílů.
Elegant - Style Elegant - Style
Jak vzniklo Vaše jméno, Vaše přezdívka? Protože si prohlížím různé časopisy a katalogy, padl mě do oka tento název. Vždy jsem něčím provokovala, no byla tak trochu jinde. Maminka mě říkávala "Holka, co to máš na sobě, copak řeknou lidi?". No a já si jela svou, mně se to zamlouvalo. Přesně mě vystihují moje verše, které jsem napsala do profilu: S korálky si ráda hraji, bývám s nimi jako v ráji, láskou jsou mě minerály, hřejí krásně, zdraví dají. Tvořím věci pro radost, extravagance, nevšednost. Hippies, beatles, rockenroll, v mládí životabudič jako hrom. Vymýšlím si, ujíždím, extra sady vytvářím. Vždy jsem byla mimo řadu, ani dnes nestojím vzadu, už jen lehce s noblesou, s extra sadou na prsou. Zvu vás všechny k nahlédnutí, děti ženy pánové Elegant - Style všechny zve .... Tak to jsem celičká já, srandičky veselou náladu, to mám moc ráda. Co jsou podle Vás hlavní výhody koupě ručně vyráběných výrobků, oproti klasické masové produkci? Tím už si sami odpovídáte. Není to žádná masová výroba, které jsme měli všichni až po krk. Je to jedinečnost a fantazie každého jednoho tvůrce. Lidé jsou tak strašně šikovní, když se jim dá ta možnost. Co dokáží vytvořit, spravit, vymyslet a tam já vidím tu svobodu a volnost člověka.
Elegant - Style Elegant - Style
Jak se snažíte propagovat Váš obchod na DoGala nebo obecně Vámi vyráběné výrobky? Jaká forma propagace vlastního obchodu je pro Vás nejlepší? Určitě přímý kontakt s nakupujícími, aby si mohli výrobek lépe prohlédnout, vyzkoušet. Je pravda, že velmi spoléhám na obchůdku DoGala, kde využívám reklamy a topování. Prodejce má vycházet vstříc, být příjemný a slušný. Jaký je Váš nejoblíbenější výrobek z Vaší nabídky? Mám ráda každý kousek, který dělám. Vždy něco představuje, s každým se mazlím, vymýšlím nové a nové vzorky a mám velkou radost, když se podaří vytvořit něco zase jiného od předchozího, zajímavého a nevšedního.
Elegant - Style Elegant - Style
Co je podle Vás nejtěžší ve Vašem tvoření, co jsou největší překážky? Řeknu to upřímně, prodej. Jinak není těžké vůbec nic, je to veliká radost, zábava, potěšení. Jsem šťastná, že mohu toto dělat a nikdo mě nenařizuje jak, kolik a za jak dlouho atd... Pro mne to je opravdu veliké štěstí. Kde berete inspiraci k tvorbě nových výrobků? Úplně nejradši mám, když se zavrtám do křesla mezi korálky, které mám všude po stěně na poličkách, vezmu papír, tužku a maluji, vymýšlím a to je bezvadné. Pak už se nemohu dočkat jak to bude ve skutečnosti vypadat, jestli to vůbec půjde a to je ten adrenalin, který mě žene a přesvědčuje ať jdu do toho a to já moc ráda. Kde byste chtěla být za deset let? Chtěla bych žít, být plná elánu a pomáhat dalším a dalším bezprizorním kočičkám, ať se jich toulá co nejméně a ať má každá svůj pelíšek, jídlo a naši lásku. Ale to už je na nás samotných, na lidech.
Elegant - Style Elegant - Style
Jakou má podle Vás budoucnost ruční tvorba výrobků? Jedinečnou, ale nesmíme si ji nechat vzít. Musíme ji více a více podporovat a to ve všech oblastech. Vždy jsme byli národ velmi chytrých, šikovných a pracovitých lidiček. Veliký důkaz například, obchůdek DoGala. Jaký je Váš oblíbený obchůdek na DoGala? Velmi krásnou a nejen mnou obdivovanou práci zde na DoGala je pro mne obchůdek od milé sestřičky pod nikem Nanja. Obdivuji, mimo jiného, její trpělivost a velkou pečlivost. Krása krajek a úžasných záclonek. Co by jste na závěr popřála návštěvníkům DoGala? Všechny návštěvníky velice srdečně vítám, vše si v pohodlí prohlédněte, nebojte se zeptat na cokoliv tvůrce, velmi rád odpoví a vyhoví vašemu přání, pokud to bude možné. Určitě budete spokojeni a třeba se budete rádi vracet. Obchůdek je to nový, ale velmi dobře rozjetý s bezvadným týmem. Přiveďte i své známé na tyto nádherné stránky DoGala. Tak moji DoGaláci, DoGalačky a DoGaláčátka, já to zvládla, aspoň si myslím a nyní vás všechny zvu na kafíčko a dobrou bábovku. Mějte se moc krásně a všem přeji hodně zdraví a radost z tvoření. Také bych si přála, abychom se více navštěvovali, poznávali a nebáli se napsat svůj názor, třeba na určitý výrobek. Mějte se krásně a tvořte.