Kousek srdce, originalitu a jedinečnost mají výrobky vyráběné v Brně pod značkou Momáč

Vloženo: 30. 4. 2012 19:53
S velkou radosí přinášíme našim čtenářům první větší rozhovor, ke kterému jsme přemluvili prodejkyni, kterou na DoGala.cz můžete najít pod přezdívkou Momáč.
Momáč
Řekněte nám něco málo o Vás, co kromě tvoření děláte? Jak moje prodejní přezdívka “Momáč“ napovídá, jmenuji se Monika. Jsem veselá, hravá a nesnáším nudu a pesimismus. Řídím se hesly Boží mlýny melou pomalu ale jistě, Bude hůř, S poctivostí nejdál dojdeš a Kdo neuměl žít, nebude umět umírat. Nenechávám se spoutávat povinnostmi a snažím se každý večer a ráno usínat a probouzet se s pocitem pohody a úsměvem na rtech. V tom mi pomáhá hlavně má drahá rodina a oba mí miláčci – partner a bafák. Můžete nám poodhalit, jak jste se vlastně dostala k vlastní tvorbě? Už jsou to myslím 4 roky, co jsem narazila na web zabývající se prodejem handmade výrobků. Snad jako každá žena, jsem okamžitě zabrousila do sekce šperků a bylo vymalováno :-) Od té doby pomalu zkouším různé techniky výroby a materiály, od oblíbeného Fima, přes sklo a textil až po moji novou vášeň – drátkování.
Novou vášní Moniky je drátkování
Co jsou podle Vás hlavní výhody koupě ručně vyráběných výrobků, oproti klasické masové produkci? Jednoznačnou výhodou je jedinečnost a bez nadsázky kousek srdce v každém výrobku. Výroba šperků je moje hobby, a tak si s každým výrobkem vyhraji, strávím nad ním čas, který je doslova k nezaplacení a co se týče šperků – nikdy nedělám výrobek ve stejném provedení 2x. Originalita, jedinečnost a tvoření pro zábavu – to je to!
Výroba šperků je moje hobby, a tak si s každým výrobkem vyhraji...
Jak se snažíte propagovat Váš obchod na DoGala nebo obecně Vámi vyráběné výrobky? Jaká forma propagace vlastního obchodu je podle Vás nejlepší? Doposud se mi nejlépe osvědčil přímý prodej. Já sama si nejraději věc nejdříve osahám, prohlédnu a vyzkouším, právě proto mám v plánu uspořádat v krátkodobém časovém horizontu v Brně 1. Handmade jarmak. Na DoGala je nyní velice výhodné využít reklamy zdarma na prvních stánkách, já sama preferuji hlavně vedlejší aktivity, jako blogování, komentování výrobků apod. Prodejci a zákazníci tak mají možnost se navzájem lépe poznat a vytváří tak snad jakousi komunitu, příjemné přátelské prostředí a zázemí.
Pracovní plocha, kde vznikají originální výrobky s kusem srdce.
Jaký je Váš nejoblíbenější výrobek z Vaší nabídky? Do nedávna to byl náhrdelník z polymerové hmoty Fimo pojmenovaný “Pasión“, teď už jsou to ale náušnice z nerezu a českých a lávových korálků “Planets“. Obojí proto, že jsou opravdu jedinečné. Co je podle Vás nejtěžší ve Vašem tvoření, co jsou největší překážky? Bohužel, zvlášť v poslední době, ušetřit si čas. Tvoření mně baví, ale také zkoušení nových technik je vždy trošku náročnější na trpělivost, ale ráda se učím novým věcem.
Ukázka výrobky vyrobených z hmoty FIMO.
Kde berete inspiraci k tvorbě nových výrobků? Už jsem se naučila, že mít vizi nějakého výrobku je naprosto zbytečné, nakonec z toho vyleze úplně něco jiného :-) Ráda ale bloudím po internetu a obdivuji tvorbu především zahraničních tvůrců. Vše – toto bloudění , příroda, návštěvy galerií… ve Vás zůstávají a z toho potom vzniká individuální tvorba.
Výroba nových náušnic pod značkou Momáč.
Kde by jste chtěla být za 10 let? Samozřejmě bych stále ráda tvořila a ráda bych příležitostně pořádala malé prodejní akce či samotné kurzy tvoření. Nechci, aby se však tvoření stalo povinností a prací. Jaký je Váš oblíbený „konkurenční“ obchůdek na DoGala? Jednoznačně Atelier d. art, - nádherné , jedinečné, autorské šperky – přesně takové, jaké by měly u handmade tvorby být.   Chceteli-se dozvědět o Monice více, neváhejte navštívit její profil nebo přímo její obchůdek plný krásných autorských šperků.