Kreativní výstava poprvé v Ostravě

Vloženo: 8. 9. 2012 17:44
Příjemnou novinkou v kalendáři Ostravských výstav je akce, která bude plná tvůrčích impulsů, originálních nápadů a přímo nabitá kreativní atmosférou. KREATIV Ostrava je první akcí svého druhu v Ostravě. Ve dnech 12. – 14. října se Výstaviště Černá louka stane místem, kde budou k vidění nejrůznější výtvarné techniky, které znají lidé už od pradávna, ale k vyzkoušení zde budou i novinky, které se objevily teprve nedávno.  
Kreativní výstava poprvé v Ostravě Kreativní výstava poprvé v Ostravě
Během tak krátkého času se z Vás mohou stát malíři, kteří si vyzkouší tvorbu abstraktních obrazů, vzápětí zavzpomínáte s pastelkami v ruce na první obrázek, který jste vytvořili pro maminku a obratem se vrhnete do role umělce, který ke své práci používá sprej. Nadšené budou také korálkářky. Pro ně bude přichystáno ke koupi nepřeberné množství komponentů, vyzkouší si výrobu třeba skleněného šperku, ale především se budou moci v Korálkové škole poradit a přiučit něčemu novému. Autorkou školy je paní Darí Fetková, se kterou se můžete na výstavě osobně setkat. Navíc v sobotu proběhne její autogramiáda knihy Prýmkování. Patchwork, enkanistika, malování na hedvábí nebo sklo, razítkování, práce s papírem, práce s Big Shotem, pedig, decoupage, filcování, lept skla to je jen malý výčet toho, co je možné na výstavě KREATIV také vyzkoušet. Jednou z nových technik, kterou zde najdete je PowerTex. Materiál – textilní tužidlo, které se používá k výrobě ozdobných dekorací. Práce s ním je velice tvořivá a snadná. Můžete v něm recyklovat staré předměty, kterým dáte nový kabát s nádechem starožitnosti.
Kreativní výstava poprvé v Ostravě Kreativní výstava poprvé v Ostravě
Ti, kteří budou z jednotlivých technik nadšeni si mohou materiál na výstavě vzápětí koupit a doma pokračovat v tvoření. V případě, že budete chtít potěšit své blízké něčím originálním a nebudete mít čas na výrobu, můžete si na KREATIVu zakoupit již hotové originální výrobky vytvořené s láskou. Nebude chybět ani galerie plná nevšedních výtvarných prací ve stylu GRAFFITI art. Doplněná o možnost vyzkoušet si práci se sprejem. Tento netradiční projekt s názvem GRAFFITI jako umění, se uskuteční už potřetí a jeho myšlenkou je představit veřejnosti graffiti jako jeden z pozoruhodných stylů v street artu. Potěšíme i učitele a pracovníky středisek volného času, pro které je připraven bezplatný seminář na téma Keramika od A do Ž a Nové trendy ve výtvarných technikách. Konat se bude 12. října od 10.00 hodin v konferenčním sále.
Kreativní výstava poprvé v Ostravě Kreativní výstava poprvé v Ostravě
Letošní ročník představí ojedinělý projekt zaměřený na nový modul financování kreativních projektů KREATIVCI SOBĚ. V průběhu výstavy budou přestaveny některé z již zrealizovaných projektů, které se podařilo uskutečnit díky této skvělé myšlence. K dalším projektům podporovaným výstavou je Panenka Českého výboru pro UNICEF podporující celosvětové programy očkování UNICEF. Celou akci ještě doplní zábavné doprovodné akce, jako jsou módní přehlídky, workshopy, soutěže o příjemné ceny apod. Tím, že se souběžně uskuteční v pavilonu A i výstavy Dům a Byt a Život bez barier vzniká správné spojení, které zaručeně pobaví celou rodinu a každý zde najde to, co ho zajímá.   Aktuální informace můžete sledovat na www.cerna-louka.cz a na Facebooku Kreativ Ostrava.   Na Vaši návštěvu se těší tým Ostravských výstav, a.s. Otevírací doba: 12. - 13.10.2012 10:00 - 18:00 hodin 14.10.2012 10:00 - 16:00 hodin Cena vstupného: Dospělí 70,- Kč Důchodci, děti, studenti, ZTP 50,- Kč Změna programu vyhrazena.