Mamka s dcerou tvoří silnou dvojici R.Monnia

Vloženo: 4. 6. 2012 15:08
Renata Fárová a její dcera tvoří silnou dvojici, která na serveru DoGala.cz nabízí své výrobky pod přezdívkou R.Monnia. O jejich lásce k ruční tvořbě si můžete přečíst nejenom v tomto článku, ale přesvědčit se o ní můžete i v jejich obchůdku. Řekněte nám něco málo o Vás, co kromě tvoření děláte? Jsem mamka pubertální holčiny, která se mnou tvoří šperky (obchůdek máme společný) a devítiletého kluka, který by nejraději tvořil také, ale nevydrží dlouho sedět v klidu. Mám moc ráda květiny, mám jich plný balkon a baví mě se o ně starat. Ráda si čtu, fotím, chodím s rodinou na procházky přírodou a užívám si sluníčka.
Mamka s dcerou tvoří silnou dvojici R.Monnia
Můžete nám poodhalit, jak jste se vlastně dostala k vlastní tvorbě? Odjakživa jsem tvůrčí člověk, jako malá jsem si šila oblečky pro panenky, jednu dobu jsem hodně vyšívala, zdobila si květináče technikou decoupage, s dcerou malovala obrázky barvami na okno, a jednoho dne jsem u stánku s novinami narazila na časopis Korálky. Korálkování ze začátku dělala hlavně moje dcera, ale mě to po čase naplno chytlo a už nepustilo :-).
Výrobek od R.Monnia
Co jsou podle Vás hlavní výhody koupě ručně vyráběných výrobků, oproti klasické masové produkci? Určitě to, že výrobce nad tím strávil čas, svůj výrobek dělal s láskou a snažil se, aby byl co nejkrásnější a odlišný od velkovýroby. Pro každou ručně vyráběnou věc nenajdete na světě druhou dokonale totožnou a i to je výhoda.
Výrobek od R.Monnia
Jak se snažíte propagovat Váš obchod na DoGala nebo obecně Vámi vyráběné výrobky? Jaká forma propagace vlastního obchodu je podle Vás nejlepší? Já své výrobky na DoGala topuji, ukazuji je přátelům a známým a oni o mých špercích dávají vědět dál. Jaký je Váš nejoblíbenější výrobek z Vaší nabídky? Mám ráda mořské barvy - modrou, tyrkysovou aj. Proto u mě najdete spoustu šperků s touto tématikou. Jako například náhrdelník "Kapka z oceánu". Achát, který je zde obšitý má nádherný vzor připomínající vlny. A náhrdelník "Moře" je z krásných skleněných korálků v mořských barvách.
Moře
Jakou technikou výrobky tvoříte a jak jste se k této technice dostala? Vyrábím šperky různými technikami - šiju a obšívám korálky, ketluji, drátkuji, pracuji na stávku? Snažím se vyzkoušet všechno možné. Návody na techniky si hledám na internetu a v různých časopisech nebo se inspiruji různými prodejci. Co je podle Vás nejtěžší ve Vašem tvoření, co jsou největší překážky? To je různé? Někdy mi něco nevychází, šperk nevypadá podle mých představ apod.
Výrobky od R.Monnia
Kde berete inspiraci k tvorbě nových výrobků? V přírodě, ve svých snech, v každém dni. Anebo také u jiných uživatelů a na různých internetových stránkách. Zkouším různé barevné kombinace, spojování materiálů a technik, a vždy se snažím, aby můj šperk byl originální a jedinečný. Kde byste chtěla být za 10 let? Uvidíme, co bude za deset let... Chtěla bych mít domeček u moře :-). Ale asi budu pořád bydlet v Praze, starat se o své rostlinky, něco vyrábět a užívat si života :-). Jakou má podle Vás budoucnost ruční tvorba výrobků? Od ruční výroby se v posledních letech ustoupilo, ale spousta lidí zase začíná dělat rukodělné výrobky. Pro mě je to forma odpočinku, odreagování se a kreativní lidé se určitě budou chtít živit svýma rukama a svými nápady. Snad je technická konkurence z Číny nepřeválcuje :-).
Výrobky od R.Monnia
Jaký je Váš oblíbený "konkurenční" obchůdek na DoGala? Určitě musím jmenovat nádherné šperky od GEMMIS, na kterou jsem narazila už na jiné prodejní webové stránce. A jelikož jsem velká obdivovatelka vinutých korálků, tak i Zde.na, o které jsem se dozvěděla v jednom rozhovoru v časopise. Moc děkujeme za rozhovor a poskytnuté fotografie. Jako vždy přejeme mnoho spokojených kupujících těchto krásných výrobků na serveru DoGala.cz.