Michaela Oplocká: snažím se podtrhnout ženskou krásu, aby mé výrobky lichotily postavě

Vloženo: 29. 5. 2012 07:24
Mladá, pohledná a talentovaná módní návrhářka Michaela Oplockáse snaží podtrhnout ženskou krásu, aby její výrobky lichotily postavě. Nejen o tom si můžete přečíst v následujícím rozhovoru. Nabídku výrobků Michaely si můžete prohlédnout v jejím obchůdku. Řekněte nám něco málo o Vás, co kromě tvoření děláte? V současné době jsem studentka VOŠ v Brně, věnuji se navrhování a šití oděvů. Tento obor jsem vystudovala i na střední škole v Prostějově, kde mě šití začalo opravdu bavit. Také jsem se začala lehce věnovat výrobě šperků a ráda bych zabrousila i do kabelek.
Michaela Oplocká
Můžete nám poodhalit, jak jste se vlastně dostala k vlastní tvorbě? Začala to hned po maturitě, kdy jsem skončila s brigádou a přemýšlela, jak bych si mohla trošku přivydělat a přitom dělat to co mě baví. Když jsem zjistila, že bych mohla prodávat věci na internetu, byla jsem nadšená a hned jsem začala vymýšlet střihy.
Michaela Oplocká a její tvorba
Co jsou podle Vás hlavní výhody koupě ručně vyráběných výrobků, oproti klasické masové produkci? Výhodou je určitě originalita, většinou nedělám 1 věc vícekrát, jen pokud je o nějaký výrobek opravdu zájem, a tak by se nemělo stát, že potkáte někoho na ulici, kdo bude mít na sobě stejnou věc. Také víte, že někdo ten výrobek musel vymyslet, zvolit způsob zpracování a přemýšlet o tom. Nedělá mi problém vyrobit nějakou věc stejnou nebo i podobnou, v jiné barvě nebo velikosti, právě naopak, snažím se všem vycházet vstříc.
Michaela Oplocká a její tvorba
Jaký je Váš nejoblíbenější výrobek z Vaší nabídky? Nemám konkrétně žádný výrobek nejoblíbenější, všechny výrobky, které nabízím, se mi líbí, protože je to můj styl, vytvářím věci, které se mi líbí a sama bych je užívala a jen doufám, že se budou líbit i ostatním.
Michaela Oplocká a její tvorba
Co je podle Vás nejtěžší ve Vašem tvoření, co jsou největší překážky? Nejtěžší je fáze od navrhování až po šití, protože si musím uvědomit, jak výrobek vyrobím, jakou zvolím barvu, jak ho dozdobím, jakou udělám velikost a nejtěžší většinou bývá střih. Až si toto všechno rozmyslím, s radostí se pustím do šití a pokud výsledek stojí za to, mám opravdu radost. Další překážkou je nedostatek času, snažím se tvořit, kdy to jde, hlavně o víkendu.
Michaela Oplocká kromě módy vyrábí i šperky
Kde berete inspiraci k tvorbě nových výrobků? Inspiraci hledám všude možně, prohlížím si internetové stránky, přemýšlím po cestě do školy nebo před spaním. Snažím se vytvářet nadčasové věci a sleduji trendy. Také se snažím, abych podtrhla ženskou krásu a aby mé výrobky lichotily postavě.
Michaela Oplocká a její tvorba
Kde byste chtěla být za 10 let? Nejraději bych tvořila vlastní věci, které by se lidem líbily, a kupovali si je. Také se začínám věnovat šití na zakázku, ale zatím studuji a nemám tolik volného času. Moc děkujeme za rozhovor a poskytnuté fotografie (2 poslední poskytla fotografka Petra Hašková). Jako vždy přejeme mnoho spokojených kupujících těchto krásných výrobků na serveru DoGala.cz.
Michaela Oplocká a její tvorba
Michaela Oplocká a její tvorba