mire4ka nejraději tvoří drátem, minerály a sklem

Vloženo: 4. 8. 2012 07:00
Mirka Kosková z Prostějova nejraději tvoří drátem, minerály a sklem. Cizí ji však nejsou ani smalty v peci a tepané šperky z osteofixu. Na DoGala.cz ji můžete najít pod přezdívkou mire4ka. Řekněte nám něco málo o Vás, co kromě tvoření děláte? Jmenuji se Mirka Kosková, letos jsem oslavila třicetiny a kromě tvoření pracuji jako učitelka na základní škole. Vystudovala jsme učitelství pro 1. stupeň s angličtinou, takže většinou vtloukám do hlavy žáčkům právě angličtinu. Kromě toho vedu ve škole 2 kroužky - pro menší rukodělné činnosti a pro větší bižuterní dílnu.
Mirka Kosková prodává své výrobky pod názvem mire4ka. Mirka Kosková prodává své výrobky pod názvem mire4ka.
Můžete nám poodhalit, jak jste se vlastně dostala k vlastní tvorbě? Jsem renesanční člověk. Ráda zkouším nové techniky, a proto jsem absolvovala množství různých kurzů. Některé techniky mě chytly, jiné ne. A někde mezi těmi kurzy jsem se právě dostala k vlastní tvorbě. Jak vzniklo Vaše obchodní jméno, Vaše přezdívka? Můj nick vznikl původně jako název pro můj e-mail. Chtěla jsem totiž originální název, který bych nemusela po případné svatbě měnit. A tuto přezdívku jsem potom převzala i jako svou „obchodní značku“.
mire4ka mire4ka
Co jsou podle Vás hlavní výhody koupě ručně vyráběných výrobků, oproti klasické masové produkci? Vzhledem k tomu, že jsou výrobky vyráběny ručně, platí pravidlo, že každý kus je originál. V tom vidím hlavní výhodu těchto výrobků. Moje první šperky, které jsem vyráběla pro sebe a členky rodiny, vznikaly právě proto, že jsme chtěly být originální a mít něco, co jiná nemá. Jak se snažíte propagovat Váš obchod na DoGala nebo obecně Vámi vyráběné výrobky? Jaká forma propagace vlastního obchodu je podle Vás nejlepší? Nejlepší propagací by měly být výrobky samotné. To jde ale při prodeji přes internet ruku v ruce s fotkami, které výrobky prezentují. Ty by měly upoutat na první pohled. Myslím, že tohle je pro mě běh na dlouhou trať, ale snažím se :-)
Ukázka tvorby od mire4ky Ukázka tvorby od mire4ky
Jaký je Váš nejoblíbenější výrobek z Vaší nabídky? Všechny mé výrobky obsahují část mě, proto je těžké říct, který je mým nejoblíbenějším. Některé se musí velmi dobře promyslet dopředu, aby se vůbec daly danou technikou vyrobit, jiné vznikají až během práce. Jakou technikou výrobky tvoříte a jak jste se k této technice dostala? Jak už jsem řekla, prošla jsem mnoha různými technikami. Tvoření jednou jedinou by mě ani nebavilo, mám ráda různorodost. Poslední dobou jsou mými favority smalty v peci a tepané šperky z osteofixu (což je chirurgická ocel ve formě drátu, který je vhodný i pro alergiky). Nejraději tvořím s drátem, minerály a sklem.
Ukázka tvorby od mire4ky Ukázka tvorby od mire4ky
Co je podle Vás nejtěžší ve Vašem tvoření, co jsou největší překážky? Nejtěžší je být vždy originální. Ale snažím se o to a doufám, že se mi to i daří. Kde berete inspiraci k tvorbě nových výrobků? Většina inspirace ke mně přichází z přírody. Tolik rozmanitosti jinde nenajdeme.
Ukázka tvorby od mire4ky Ukázka tvorby od mire4ky
Jakou má podle Vás budoucnost ruční tvorba výrobků? Nevím, zda růžovou nebo trnitou, ale určitě je čím dál těžší, aby na vás narazil právě ten kupující, kterému by se vaše výrobky líbily. Mým snem je dostat se do povědomí lidí tím, co dělám – originálními šperky, které jsou vyrobeny opravdu jen jednou. Jaký je Váš oblíbený „konkurenční“ obchůdek na DoGala? Obdivuji všechny, kteří opravdu UMÍ a tvoří ORIGINÁLNÍ výrobky. Moc děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho inspirací pro tvorbu krásných výrobků a nespočet spokojených zákazníků.