Návod krok za krokem na ovečku z fima

Vloženo: 21. 4. 2014 13:14
Jedna z nejúspěšnějších prodejkyň na DoGala.cz, Škutypa, připravila pro čtenáře Magazínu DoGala.cz návod krok za krokem na výrobu ovečky z polymerové hmoty fimo. Návod je opravdu podrobný, takže ovečku zvládne vyrobit i naprostý začátečník. To, že je Škutypa skutečnou mistriní ve tvorbě z fima se můžete přesvědčit v jejím obchodě, kde nabízí přes 700 výrobků. Krok 1: Připravíme si stejný počet kuliček, jako je na obrázku: 1 bílá na tělíčko, 4 menší černé na nožičky, 1 cca 3 mm černá na ocásek, 1 větší černá na hlavičku, 2 cca 2 mm bílé a 2 cca 1 mm černé na očička, 2 menší černé na ouška.
Krok 1 Připravíme si stejný počet kuliček, jako je na obrázku: 1 bílá na tělíčko, 4 menší černé na nožičky, 1 cca 3 mm černá na ocásek, 1 větší černá na hlavičku, 2 cca 2 mm bílé a 2 cca 1 mm černé na očička, 2 menší černé na ouška.
Krok 2: Z velké bílé kuličky uděláme váleček, na který přiděláme 4 černé kuličky - nožičky.
Z velké bílé kuličky uděláme váleček, na který přiděláme 4 černé kuličky - nožičky. Z velké bílé kuličky uděláme váleček, na který přiděláme 4 černé kuličky - nožičky.
Krok 3: Z kuličky na hlavičku uděláme placku a připevníme na tělíčko.
Z kuličky na hlavičku uděláme placku a připevníme na tělíčko. Z kuličky na hlavičku uděláme placku a připevníme na tělíčko.
Krok 4: Z kuliček na ouška vyválíme "kapičky" a zmáčkneme na placku.
Z kuliček na ouška vyválíme "kapičky" a zmáčkneme na placku. Z kuliček na ouška vyválíme "kapičky" a zmáčkneme na placku.
Krok 5: Ouška přimáčkneme k hlavičce.
Ouška přimáčkneme k hlavičce. Ouška přimáčkneme k hlavičce.
Krok 6: Malé bílé kuličky na očička přiděláme na hlavičku.
Krok 6 Krok 6
  Krok 7: Malinké černé kuličky na očička přiděláme na bílé očka a párátkem přiděláme nosní dírky.
Krok 7 Krok 7
Krok 8: Kulikčku na ocásek rozválíme a připevníme k tělíčku.
Krok 8 Krok 8
Hotová ovečka. Hotová ovečka.
Pokud budeme chtít ovečku navlékat jako přívěsek nebo náušnice, uděláme uprostřed tělíčka dírku keltovacím nýtkem nebo párátkem. Pokud budeme chtít ovečku navlékat jako přívěsek nebo náušnice, uděláme uprostřed tělíčka dírku keltovacím nýtkem nebo párátkem.
Krok 9: Takto hotovou ovečku upečeme v troubě 30 minut na 110°.
Takto hotovou ovečku upečeme v troubě 30 minut na 110°. Takto hotovou ovečku upečeme v troubě 30 minut na 110°.