Návod na jednoduchou kuličku z korálků

Vloženo: 12. 12. 2012 07:00
Často se vám stává, že barva šperků a doplňků naladí s oblečením? Tak zde je návod na výrobu jednoduché kuličky z korálků. Materiál na dvě kuličky: 12 větších korálků 5mm (červené) 12 větších korálků 5mm (modré) 12 malých korálků rokajl (průsvitné) nit NYMO nebo nylon 0,3mm jehla na korálky (není nutná) bižuterní komponenty – 2x ketlovací nýty, 2x náušnicové afroháčky
Komponenty Komponenty
Komponenty Komponenty
Postup výroby kuličky: 1. Na nit navlékneme střídavě šest korálků - 3 červené a tři průsvitné rokaily. Umístíme je do středu nitě (vlasce). Provlečením červeného korálku dle schématu, vytvoříme korálkový kruh.
2. Dále navlékneme tři korálky v pořadí modrý, červený, modrý. V protisměru provlékneme nit červeným korálkem, průsvitným rokajlem a dalším červeným korálkem z kruhu, který jsme vytvořili bodě 1. Toto zopakujeme ještě 2x.
Schéma navlékání korálků Schéma navlékání korálků
3. Postupným prošitím přes modrý a červený korálek se dostaneme na vrchol strany kuličky. Postupně začneme spojovat jednotlivé strany. Navlečeme rokajl a prošijeme červený korálek - toto zopakujeme ještě jednou. Pořádně utahujeme tak, aby se strany spojily. Již má kulička tvar a stačí jenom zajistit nitě proti vypárání.
Schéma navlečení rokajlů
4. Zajištění provedeme tak, že se vrátíme postupným provlékáním až na začátek práce. Zavážeme jeden konec nitě s druhým. Co nejšetrněji odstřihneme zbylé nitě.
5. Kuličku provlékneme ketlovacím nýtem na konci pomocí kleštiček vytvoříme očko, na které zavěsíme afroháček. S náušničky jsou hotové.
K vytváření různých druhů náušnic se můžete inspirovat z tvorby místních korálkářek. Autorka textu a fotografií: Patlalca