Přes šití hraček, drátkování, pletení z papíru až k největší lásce, korálkování

Vloženo: 9. 5. 2012 19:07
V rozhovoru jsme tentokrát vyzpovídali Mišačku z Třebíče. Více informací o Mišačce si můžete přečíst v jejím profilu a navštívit můžete také její obchůdek s tvorbou na DoGala.cz. Řekněte nám něco málo o Vás, co kromě tvoření děláte? Jmenuji se Marie a jsem babča, která nevydrží nečině sedět. Neznám co je to nudit se. Jsem veselá, přátelská a pohodová. Moje přezdívka vznikla díky mému příjmení, Míšenská a proto Mišačka. V legraci říkám, že jsem miš s měkkým „i“ a proto ta vykukující myš. Mimo tvoření jsou mojí radostí dva vnoučci, kterým říkám, že jsou moje sluníčka a jako sluníčko mě nabíjí. Kromě tvoření doma pomáhám kamarádce v krámku s materiálem pro tvořilky bižuterie, kde jsme jim nápomocny radou i různými druhy kurzů. Mým motem je „Když se ti v jeden krásný den na střepy rozbije tvůj sen, tak nebreč a zatni pěsti, vždyť střepy přinášejí štěstí.“ S dobrým zázemím v rodině se zvládne vše.
Mišačka při výrobě šperků
Můžete nám poodhalit, jak jste se dostala k vlastní tvorbě? Vlivem určitého zdravotního omezení jsem se dostala k různým technikám tvoření. Od práce se samorosty, vyrábění trucovníků, šití hraček, drátkování, pletení z papíru až k největší lásce, korálkování. Nyní začínám laškovat s polymerovou hmotou, která má obrovské možnosti při výrobě šperků a jako další mě upoutala technika „CANDY BAGS„ – KABELKY Z PAPÍRU. Největším nepřítelem tvoření je čas, ale protože jsem sova tak moje nejlepší nápady a výrobky vznikají v noční době, kdy mě nikdo neruší.
Na začátku byla výroba "trucovníků"
V začátcích tvorby - dětské hračky
Co jsou podle Vás hlavní výhody koupě ručně vyráběných výrobků, oproti klasické masové produkci? Velkou výhodou ruční výroby je originalita provedení a každý i podobný šperk se vždy v něčem liší od originálu. Žádná žena není ráda, pokud při jakékoli příležitosti uvidí na někom stejný šperk. Proto pokud chcete originalitu, vyhledejte ruční výrobu.
Originální černobílá sada šperů
Jak se snažíte propagovat Váš obchod na DoGala nebo obecně Vámi vyráběné výrobky? Jaká forma propagace vlastního obchodu je podle Vás nejlepší? Každá propagace je pro nás tvořilky důležitá, jistě nejlepší je možnost si šperk prohlédnout, vyzkoušet a osahat, což ale není vždy možné a proto velmi oceňuji možnost vystavit své výrobky na DoGala, kde si je může prohlédnou velké množství návštěvníků těchto stránek. Propagaci vlastní tvorby podporuje reklama zdarma na první straně, topování, komentáře k výrobkům, hodnocení zákazníků a možnost předávání zkušeností mezi tvořilkami navzájem.
Při tvoření...
Jaký je Váš nejoblíbenější výrobek z Vaší nabídky? Nejoblíbenějším výrobkem z mojí nabídky je „HADÍ KŮŽE" ať už v sadě nebo samostatně v různých barevných provedeních.
Hadí kůže
Co je podle Vás nejtěžší ve Vašem tvoření, co jsou největší překážky? Nejtěžší překážkou v tvoření je bohužel boj s časem. Ale pokud děláte něco s láskou a naplňuje vás to radostí z dobře odvedené práce tak si volný čas vždy najdete.
Rozpracovaný výrobek od Mišačky
Kde berete inspiraci k tvorbě nových výrobků? Co se týče inspirace tak ta je všude kolem nás, jen musíme chtít ji vidět. Někdy stačí uvidět nějaký detail, kámen, šperk a už se vám v hlavě rodí nápad jak toho využít při vlastní tvorbě. Jindy vám řekne zákazník jeho vlastní představu. Do každého výrobku dávám lásku a kousek sebe. Kde byste chtěla být za 10 let? Za deset let bych chtěla být hlavně zdravá s hlavou plnou nových nápadů a užívat si radost a pohodu se svými blízkými. Jaký je Váš oblíbený „konkurenční“ obchůdek na DoGala? Mezi moje oblíbené patří obchůdek „SUZANACH“, šťastné maminky měsíčního syna Tomáška.   Moc děkujeme Mišačce za pěkný rozhovor a Suzanach přejeme krásné chvíle s malým Tomáškem. Pro nové čtenáře ještě přikládám možnost podívat se na Mišačku přímo při výrobě svých šperků.