Už jste zkusili kouzelné květy fleurogami?

Vloženo: 27. 7. 2012 07:00
Technika kusudama pochází z Japonska, kde se poprvé objevila již v 11. století. Kusudama je druh modulární japonského origami a v překladu znamená květinová koule. Původně se tyto koule vyráběly ze sušených bylin. Koule má přinášet majiteli štěstí, zahánět zlé duchy a zlepšovat energii v okolí. Zpestří Vám jakoukoliv místnost, kde jí zavěstíte.
Technika kusudama pochází z Japonska, kde se poprvé objevila již v 11. století.  Technika kusudama pochází z Japonska, kde se poprvé objevila již v 11. století.
Na následujících obrázcích naleznete podrobný název na složení květiny kusudama. 1. Květ se skládá ze čtverce jakéhokoliv rozměru, na obrázku je 5x5 cm, květ je drobný a jemný.
Květ se skládá ze čtverce jakéhokoliv rozměru, na obrázku je 5x5 cm, květ je drobný a jemný. Květ se skládá ze čtverce jakéhokoliv rozměru, na obrázku je 5x5 cm, květ je drobný a jemný.
2. Čtverec přeložíme na půlku a vznikne nám trojúhelník.
Čtverec přeložíme na půlku a vznikne nám trojúhelník. Čtverec přeložíme na půlku a vznikne nám trojúhelník.
3. Spojte oba rohy k sobě na střed a vznikne kosočtverec.
Spojte oba rohy k sobě na střed a vznikne kosočtverec. Spojte oba rohy k sobě na střed a vznikne kosočtverec.
4. Krajní (horní) roky nadzvedněte a rozložte opět na malé kosočtverce.
Krajní (horní) roky nadzvedněte a rozložte opět na malé kosočtverce. Krajní (horní) roky nadzvedněte a rozložte opět na malé kosočtverce.
5. Horní část trojúhelníku složíme na polovinu, aby opět vznikl jeden velký trojúhelník, opět u obou trojúhelníků.
Horní část trojúhelníku složíme na polovinu, aby opět vznikl jeden velký trojúhelník, opět u obou trojúhelníků. Horní část trojúhelníku složíme na polovinu, aby opět vznikl jeden velký trojúhelník, opět u obou trojúhelníků.
6. Oba trojúhelníky složíme na polovinu.
Oba trojúhelníky složíme na polovinu. Oba trojúhelníky složíme na polovinu.
7. Nyní skládanku slepte a vznikl jeden okvětní lístek. Na jednu kytičku potřebujete 5 – 6 okvětních lístků. Pokud budete lepit celou květinovou kouli, potřebujete jich 60 (12 kytiček z 5 okvětních lístků). Kytičku můžete zpestřit např. barevným korálkem, který nalepíte doprostřed nebo použitím barevných papírů, fantazii se meze nekladou.
Nyní skládanku slepte a vznikl jeden okvětní lístek. Nyní skládanku slepte a vznikl jeden okvětní lístek.
Kytičku můžete zpestřit např. barevným korálkem. Kytičku můžete zpestřit např. barevným korálkem.
Více informací, návodů a inspirace najdete např. na webu: www.origamido.cz nebo v knize Kouzelné fleurogami z nakladatelství TOPP (více na www.anagramsro.cz). Přeji příjemnou tvorbu Autorka článku: Teriiiik